MENU

Forum - symbol orzeczenia 0-4O a stopien lekki ?

symbol orzeczenia 0-4O a stopien lekki ?

symbol orzeczenia 0-4O a stopien lekki ?

Witam :) parę dni temu stawałam na komisji z moim 16 letnim synem który ma orzeczenie o niepełnosprawności, nie widzi od urodzenia na jedno oko. Na komisji przyznano mu stopień lekki, a dla mnie to jest dziwne, ponieważ w tym jednym oku nerw jest zamarły.Proszę o pomoc! co mam robić czy w ogóle jest sens odwołania się o stopien umiarkowany ??

symbol orzeczenia 0-4O a stopien lekki ?

Próbować możesz, ale osobiście widzę marne szanse. Sam mam tak samo bezużyteczny nerw (chociaż po urazie) i też przyznany z tego tytułu tylko stopień lekk 

symbol orzeczenia 0-4O a stopien lekki ?

Witam! Ja też nie widzę na jedno oko  w wyniku choroby Coats'a Przeszłam mnóstwo zabiegów i po 20 latach przestałam widzieć i oko mam w zaniku. Dowiedziałam się, że i tak jestem szczęściarą, bo mam orzeczenie o lekkim stopniu już na stałe (wcześniej miałam na 3 lata). Tylko z tego powodu nie ma żadnych uprawnień. Ponoć teraz jednooczne osoby są już przez komisje uznawane jako osoby pełnosprawne. Był taki wpis osoby, która chciała ubiegać się o stopień umiarkowany, a odebrano mu nawet decyzję o stopniu lekkim.

symbol orzeczenia 0-4O a stopien lekki ?

Mi w tym roku komisja zmieniła stały lekki na umiarkowany na dwa lata. Kręgosłup mi się sypnął. Teraz zaczynam się bać tego, że w 2014 następna komisja może mnie całkowicie "uzdrowić". W PZN usłyszałem że już teraz mam zbierać dokumentację o pogorszeniu stanu wzroku, tylko że w zdrowym oku mam od lat bez zmian. Pozostaje mi tylko czekać na cukrzycę, albo popracować nad jakimiś zaburzeniami osobowości.