MENU

Forum - renta socjalna, a umowa zlecenie.

renta socjalna, a umowa zlecenie.

renta socjalna, a umowa zlecenie.

witam, chciałam zapytać czy ktoś z Was orientuje się do jakiej sumy można sobie dorobić jeżeli pobiera się rentę socjalną w zus'ie.? nie chcę stracić tej renty, ani jej zawieszać. zaczynam pracę na umowę zlecenie, 1500zł brutto. więc czy ktoś orientuje się czy mają owo 1500zł brutto to renta będzie mi dalej wypłacana i czy muszę zgłosić w zus'ie podjęcie pracy na umowę zlecenie.?

z góry dziękuję. :)

renta socjalna, a umowa zlecenie.

Witaj!

Sprawdzaj co kwartał tą stronę:

http://www.zus.pl/default.asp?id=52&p=1&idk=

Bo kwota się zmienia (co kwartał), poniższe kwoty są kwotami brutto.

Od dnia 1 stycznia 2012 r. prawo do renty socjalnej zawiesza się, jeżeli zostały osiągnięte przychody w łącznej kwocie wyższej niż 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy ostatnio ogłoszonego przez Prezesa GUS do celów emerytalnych. W związku z tym, kwota przychodu uzasadniająca zawieszanie rent socjalnych wynosi w okresie:

  • od 1 stycznia 2012 r. do 28 lutego 2012 r. 2 391,20 zł,
  • od 1 marca 2012 r. do 31 maja 2012 r. 2 510,80 zł,
  • od 1 czerwca 2012 r. do 31 sierpnia 2012 r. 2 552,30 zł,

 

Nie pamiętam jak to jest z "umową zlecenie", lepiej zadzwoń do najbliższego ZUSu i zapytaj czy musisz zgłaszać.

Nie mniej jednak wydaje mi się, że co miesiąc będziesz musiała dostarczać zaświadczenie o uzyskanym przychodzie (kwocie brutto) za miesiąc w którym otrzymałaś wynagrodzenie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia oraz zadowolenia z pracy.

renta socjalna, a umowa zlecenie.

dziękuję za pomoc. :)