MENU

Forum - komisja lekarska

komisja lekarska

komisja lekarska

Witam,czy Ktoś mógłby mi opowiedzieć jak przebiega badanie przez orzecznika ZUS?Jestem jednooczna za tydzień mam badanie...denerwuje się.

Re: komisja lekarska

Witam! Ja dzisiaj byłam u konsultanta ZUS, bo orzecznik mnie do niego wysłał. Niestety kilka lat temu, po 2-óch latach uznania mnie za niezdolną do pracy, po ponownym złożeniu wniosku orzecznik uznał, że nie jestem niezdolna do pracy. Odwoływania na nic się zdały. Teraz w drugim oku powoli tworzy mi się zaćma, pracy od 1,5 roku nie mam i desperacko znowu złożyłam wniosek o rentę. Na kilkadziesiąt wysłanych CV nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. Mam tylko orzeczenie z MZON o lekkim stopniu niepełnosprawności , co nawet nie pomaga przy znalezieniu pracy, bo pracodawcy są zainteresowaniu orzeczeniem o stopniu przynajmniej w stopniu umiarkowanym. Trzymam kciuki, ale wszystko zależy od tego jaki masz zawód


Romuś:

Witam,czy Ktoś mógłby mi opowiedzieć jak przebiega badanie przez orzecznika ZUS?Jestem jednooczna za tydzień mam badanie...denerwuje się.

 

 

komisja lekarska

Bardzo Ci dziękuje za odpowiedz...Mój zawód to technik rolnik,ale nigdy w tym zawodzie nie pracowałam.Ostatnio pracowałam w telemarketingu.Uśmiech

komisja lekarska

A jeszcze jedno pytanie?Dlaczego wysłali Cię do konsultanta ,a nie do orzecznika Zus?

Re: komisja lekarska


Romuś:
A jeszcze jedno pytanie?Dlaczego wysłali Cię do konsultanta ,a nie do orzecznika Zus?

 

 Orzecznik mnie wysłał do konsultanta, ale to orzecznik ma już wydać "wyrok" zaocznie po zapoznaniu się z badaniami i jego opinią. Teraz czekam z niepokojem na ten wyrok

Re: komisja lekarska


Romuś:
Bardzo Ci dziękuje za odpowiedz...Mój zawód to technik rolnik,ale nigdy w tym zawodzie nie pracowałam.Ostatnio pracowałam w telemarketingu.Uśmiech

 

 Nie chcę krakać, ale do telemarketingu mogą uznać, że nie potrzebne Ci są dwoje sprawnych oczu. Mnie odpalantowali, jak pracowałam jako archiwistka Płaczę

komisja lekarska

Pewnie tak mogą zrobić...tyle ,że ja naprawdę do tego rodzaju pracy potrzebuję sprawne oczy i z dłuższym czytaniem mam duży problem.Już rok minął od mojej operacji a ja nadal nie mogę się przyzwyczaić do braku oka.

komisja lekarska

Już po komisji...i co?I nic.Pani Orzeczniczka powiedziała to niepełnosprawność mieć jedno oko ale pracować można, choć nie na wysokościach i nie ciężko ale można.Mogę się odwołaćZaĹźenowanie

komisja lekarska

Ja właśnie przed chwilą otrzymałam decyzję orzecznika ZUS.

W oparciu o obowiązujące przepisy nie jestem niezdolna do pracy.

Pracy od ponad roku nie znalazłam i nie wiem co mam dalej robić i z czego żyć Płaczę

komisja lekarska

Nie mam słów na te orzeczenia.Według nich my jesteśmy zdolni do pracy ,to niech ją nam dadzą.Też szukam pracy i nic.

komisja lekarska

A masz choć szansę na płatne bezrobocie?Ile masz lat jeśli można wiedzieć?Mam 35 lat.

Re: komisja lekarska


Romuś:
A masz choć szansę na płatne bezrobocie?Ile masz lat jeśli można wiedzieć?Mam 35 lat.

 

 Ja mam skończone 55 lat. Już byłam ponad rok na płatnym bezrobociu. Zrobiłam w tym czasie też dwa kursy , na specjalistę d/s zarządzania zasobami ludzkimi i na asystenta doradcy podatkowego. Teraz już jestem bez prawa do zasiłku, a na kolejny kurs najwcześniej mogę załapać się w lipcu (na kursach dostaje się stypendium ponad 900 zł, więc jak Ty możesz to idź na jakiś  kurs z PUP-u).

komisja lekarska

To fajnie,że miałaś szansę na tyle kursów.Dowiadywałam się o coś dla mnie ale już nie mają funduszy.Może spróbuj otworzyć swój mały biznes.Z bezrobocia można  uzyskać dofinansowanie.

komisja lekarska

Aha,zapomniałam.Dziś dostałam wezwanie na komisję lekarską.Zobaczymy co tym razem mi powiedzą.Zaskoczenie

komisja lekarska

Daj znać jak Ci poszło na komisji. Ja wczoraj też złożyłam odwołanie, więc i mnie to czeka.

Jeśli chodzi o możliwość uzyskania funduszy z PUP-u na własną działalność, to nie jest takie proste, bo trzeba mieć bardzo dobry biznesplan. Zresztą ja nie nadaję się na przedsiębiorcę.

Pozdrawiam

komisja lekarska

Witam.Zostałam pouczona przez wszystkie mi życzliwe osoby,co mam zabrać na komisję.Choruję na niedoczynność tarczycy oraz mam od pięciu lat nadciśnienie,więc biorę ze sobą kartę od lekarza rodzinnego oraz od endokrynologa.Może to coś da...Ogólnie to jestem bardzo zdziwiona szybkim działaniem ZUS-u.Od złożenia odwołania do następnej komisji minęło raptem 17 dni.To się pośpieszyliPerskie okoA co do otrzymania  dofinansowania z PUP to nie jest to łatwe ale zawsze jest szansa,a świat do odważnych należy.śmiech

komisja lekarska

Witam, ja mam teraz gehennę z ZUSem. Będąc osiemnastoletnim chłopakiem, dostałem trzecią grupę na stałe. Teraz postanowiłem spróbować dostać rentę poszłem na komisję gdzie na podstawie dokumentów lekarza prowadzącego i lekarza okulistę z ZUS, pani lekarz orzecznik(internista) napisała, że "nie jest pan niezdolny do pracy". Napisałem odwołanie i w Chorzowie badała mnie lekarz orzecznik z tego co orientuję się jest ona chyba? o specjalności neurolog. Czekam na orzeczenie.

komisja lekarska

Witam jestem po badaniu przez komisję lekarską składającą się z trzech lekarek.Nawet sympatycznie było,ba nawet Panie podpowiedziały mi,że mam się starać o grupę inwalidzką.Bo niewątpliwie należy mi się to..,gdyż to jest niepełnosprawność.Badały wnikliwie i dokładnie,nawet miałam wrażenie,że współczują.Odpowiedż za dwa tygodnie.

komisja lekarska

Mam nadzieję, że te miłe panie z komisji orzekną , że nie jesteś tak całkiem zdolna do pracy. Ja czekam na taką opinię 5 kwietnia.

Pozdrawiam

komisja lekarska

WITAM.DZIŚ PRZYSZŁA ODPOWIEDŻ W SPRAWIE RENTY NO I CO?I TAK JAK MYŚLAŁAM WG PAŃ ORZECZNICZEK NIE JESTEM NIEZDOLNA DO PRACY.ALE MOGĘ SIĘ ODWOŁAĆ DO SĄDU PRACY.I NIE BYŁABYM SOBĄ  GDYBYM SIĘ NIE ODWOŁAŁA!!!

komisja lekarska

Witam, zobaczymy kto z Nas będzie miał szybciej rozprawę sadową. Ja  jutro idę do ZUS-u złożyć sprzeciw i sprawa idzie już do sądu.

Jakie specjalności była lekarz, który cię badała.

U mnie na pierwszej była internistka a póżniej neurolog. 

komisja lekarska

Witam! Ja  dzisiaj otrzymałam również decyzję Komisji Lekarskiej ZUS (tempo mnie zadziwiło, bo 5 kwietnia byłam na Komisji) Oczywiście odmowa prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy. Cały czas się zastanawiam, czy gdybym nie podjęła pracy w 2006 roku w czasie gdy miałam prawo jeszcze do renty,( to była umowa zlecenie na porządkowanie archiwum mojej byłej firmy i dodatkowa kasa, która była mi potrzebna) po złożeniu wniosku o przedłużenie renty też odmowę bym dostała. To jakaś totalna paranoja. Upłynęło kilka lat, straciłam pracę, z drugim okiem jest gorzej, mam ponad 55 lat i zero szans na znalezienie pracy będąc nawet zupełnie zdrową. ZUS trzyma się tego, że skoro miałam zdolność do pracy pracując, to znaczy że jestem zdolna nadal do pracy.Nikt nie bierze pod uwagę tego, że od wielu lat żaden okulista nie wyrażał zgody na pracę ponad 4 godziny dziennie przy komputerze, bo w ostatecznej decyzji było napisane, że jest zdolna do pracy na danym stanowisku.

Pozdrawiam

Re: komisja lekarska


darayavahus:

Witam, zobaczymy kto z Nas będzie miał szybciej rozprawę sadową. Ja  jutro idę do ZUS-u złożyć sprzeciw i sprawa idzie już do sądu.

Jakie specjalności była lekarz, który cię badała.

U mnie na pierwszej była internistka a póżniej neurolog. 

 

 Witam,moje  panie lekarki, a było ich łącznie cztery na dwóch komisjach były lekarzami medycyny(takie były pieczątki)więc niewiele to mówi!Wprzyszłym tygodniu jadę zawieżć odwołanie,bo tylko miesiąc ma się na to.Powodzenia życzę nie poddajemy się walczymy do końca!!!A po upływie trzech miesięcy walczę od nowa,podobno można.

Re: komisja lekarska


Maria Krystyna:

Witam! Ja  dzisiaj otrzymałam również decyzję Komisji Lekarskiej ZUS (tempo mnie zadziwiło, bo 5 kwietnia byłam na Komisji) Oczywiście odmowa prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy. Cały czas się zastanawiam, czy gdybym nie podjęła pracy w 2006 roku w czasie gdy miałam prawo jeszcze do renty,( to była umowa zlecenie na porządkowanie archiwum mojej byłej firmy i dodatkowa kasa, która była mi potrzebna) po złożeniu wniosku o przedłużenie renty też odmowę bym dostała. To jakaś totalna paranoja. Upłynęło kilka lat, straciłam pracę, z drugim okiem jest gorzej, mam ponad 55 lat i zero szans na znalezienie pracy będąc nawet zupełnie zdrową. ZUS trzyma się tego, że skoro miałam zdolność do pracy pracując, to znaczy że jestem zdolna nadal do pracy.Nikt nie bierze pod uwagę tego, że od wielu lat żaden okulista nie wyrażał zgody na pracę ponad 4 godziny dziennie przy komputerze, bo w ostatecznej decyzji było napisane, że jest zdolna do pracy na danym stanowisku.

Pozdrawiam

 Witam,tempo to mieli.Tak jak u mnie.Chyba z góry to robią bo zakładają,że nie dostaniemy rentę,więc chcą mieć nas z głowy.A co do Twojej renty to oni mają nas za nic i chyba bez znaczenia miało to,że przedtem pracowałaś.Ale mam nadzieję,że się odwołujesz.

 

komisja lekarska

Ja mam zamiar oczywiście też odwołać się do Sądu .

Mam pytanie czy zamierzasz korzystać z pomocy adwokata?

Ja 5 lat temu skorzystałam i jak otrzymałam informację o terminie sprawy , zapytałam czy mam na te rozprawę pójść. Pani adwokat powiedziała, że nie muszę, więc nie poszłam. Do dnia dzisiejszego nikt mnie nie poinformował o wyroku, a ja zniesmaczona nawet nie poszłam po dokumenty, które w kancelarii zostawiłam, bo bałam się o rachunek, który mi mogli wystawić.

Teraz chcę sama odwołanie pisać.

Pozdrawiam

komisja lekarska

Witam,na pewno skorzystam z porad radcy prawnego.A co do braku Twojej nie obecności na komisji to chyba to był błąd.

Re: komisja lekarska


Romuś:
Witam,na pewno skorzystam z porad radcy prawnego.A co do braku Twojej nie obecności na komisji to chyba to był błąd.

 To był błąd, do okręgowego sądu trzeba się wstawić jeśli było wezwanie. Nie trzeba jeśli jest sprawa w Warszawie, odwoławcza w II instancji, to nawet nie wzywają. Ja nie byłem u zadnego radcy tylko pismo napisałem sam i wedug nie których było treściwe i krótkie, radca powołuje się na paragrafy, a to może zniechęcić sąd do naszej osoby. Po drugiej stronie nie będzie siedział lekarz okulista i łatwo można, chyba wygrać sprawę bo Co Ona zna się na zdrowiu danej osoby - tak myślę, jak jest na pewno radcą prawnym reprezentującą ZUS. Jest internet i do tego dogłębnie się przygotuję sam.

 

komisja lekarska

witam!
mam pytanie.moj synek ma 3lata i 9 miesiecy. ma bardzo silna wade wzroku.na jedno oko ma -7 i na drugie tez ma -7. w tej chwili nosi okulary ktore bedzie mial juz na stale.staralam sie o zasilek pielegnacyjny,stawalismy na komisje i nie przyznano mu zasilku pielegnacyjnego!dlaczego nie zalezy mu sie ten zasilek?czy powinnam sie odwolac i czy cos mi da odwolanie sie? prosze o odpowiedz z gory dziekuje

komisja lekarska

Witaj

Nie wiem do którego wątku zajrzysz najpierw , więc kopiuję moją wczorajszą odpowiedź .

Komisja nie przyznaje zasiłku a tylko orzeka niepełnosprawność lub jej brak.

Jeśli stawiłaś się na komisję to dostałaś orzeczenie - o stwierdzeniu niepełnosprawności lub nie.

Jeśli w orzeczeniu masz napisane , że stwierdza się niepełnosprawność to musisz z orzeczeniem udać się do Mopsu (Gopsu , czy jak to zwą )- tam , gdzie składasz wniosek o rodzinne - i złożyć wniosek o przyznanie zasiłku pielęgnacyjnego - obecnie 153 zł.

Jest też dodatek do zasiłku rodzinnego ( dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym próg dochodowy jest wyższy ) na naukę i rehabilitację dziecka niepełnosprawnego - również należy złożyć wniosek. Nie wiem jaka to obecnie kwota ,ponieważ my mamy nieznacznie przekroczony próg dochodowy i nam nie przysługuje.

Jeśli na orzeczeniu w pkt. 7 i pkt. 8 napisano , że dziecko wymaga pomocy innych osób w życiu to ( jeśli nie pracujesz) możesz starać się również o świadczenie pielęgnacyjne - obecnie 520 zł.Dostaje je rodzic , który rezygnuje z pracy , aby opiekować się dzieckiem niepełnosprawnym.

Mam nadzieję , że choć trochę pomogłam.

Re: komisja lekarska


gosiuniunia1970:

Witaj

Nie wiem do którego wątku zajrzysz najpierw , więc kopiuję moją wczorajszą odpowiedź .

Komisja nie przyznaje zasiłku a tylko orzeka niepełnosprawność lub jej brak.

Jeśli stawiłaś się na komisję to dostałaś orzeczenie - o stwierdzeniu niepełnosprawności lub nie.

Jeśli w orzeczeniu masz napisane , że stwierdza się niepełnosprawność to musisz z orzeczeniem udać się do Mopsu (Gopsu , czy jak to zwą )- tam , gdzie składasz wniosek o rodzinne - i złożyć wniosek o przyznanie zasiłku pielęgnacyjnego - obecnie 153 zł.

Jest też dodatek do zasiłku rodzinnego ( dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym próg dochodowy jest wyższy ) na naukę i rehabilitację dziecka niepełnosprawnego - również należy złożyć wniosek. Nie wiem jaka to obecnie kwota ,ponieważ my mamy nieznacznie przekroczony próg dochodowy i nam nie przysługuje.

Jeśli na orzeczeniu w pkt. 7 i pkt. 8 napisano , że dziecko wymaga pomocy innych osób w życiu to ( jeśli nie pracujesz) możesz starać się również o świadczenie pielęgnacyjne - obecnie 520 zł.Dostaje je rodzic , który rezygnuje z pracy , aby opiekować się dzieckiem niepełnosprawnym.

Mam nadzieję , że choć trochę pomogłam.

 

 witam!!!

faktycznie zle napisalam.chodzilo mi o to ze moj synek nie zostal zaliczony do grupy osob niepelnosprawnych.w pt.7 i 8 jest napisane ze nie wymaga!chcem sie dowiedziec dlaczego nie przyznano mu grupy z tak silna wada i jego wieku? nie wiem czy sie odwolywac

komisja lekarska

Witaj

Jeżeli orzeczenie się uprawomocniło to proponuję złożyć wnioski na zasiłek pielęgnacyjny i dodatek na rehabilitację.To są zasiłki przysługujące twojemu dziecku bez względu na to , czy otrzymało pkt. 7 i 8 .

Natomiast tobie jeśli nie pracujesz, jak pisałam wcześniej,przysługuje świadczenie pielęgnacyjne . I do tego świadczenia są niezbędne punkty 7 i 8. Jeżeli zależy ci na tym świadczeniu to odwołaj się koniecznie od orzeczenia . Musisz napisać ,z czym ( tu wymień punkty 7 i 8 )i czemu nie zgadzasz się w wydanym orzeczeniu. Odwołanie składa się w zespole ds. orzekania o niepełnosprawności . Staniecie przed komisją wojewódzką.

W odwołaniu napisz , że twoje trzyletnie dziecko nie jest samodzielne - potrzebuje pomocy w codziennym życiu - ubieranie , jedzenie , poruszanie się w przestrzeniach otwartych i zamniętych ( np. obija się o sprzęty w domu bo niedowidzi). Dziecko potrzebuje też twojej opieki przy aplikacji leków ( kropli do oczu , maści ), rehabilitacji wzroku w domu (ćwiczenie koordynacji wzrokowo - ruchowej , refleksoterapia, terapia zaburzeń obuocznego widzenia czyli  ćw. ortoptyczne itp. - poczytaj trochę w necie na ten temat np.    http://www.optima-rehabilitacja.pl/Terapia-wzroku.php , http://temprana.pl/terapia-wzroku/  ).

Jak staniesz na komisji też musisz dużo mówić na temat twojego udziału w zyciu dziecka.Musiszich przekonać , że twoje dziecko bez ciebie sobie nie radzi.

komisja lekarska

Dopiero teraz doczytałam , że nie został zaliczony - czyli nie jest dzieckiem niepełnosprawnym.

Odwołujesz się zatem od całego orzeczenia - dziecko ma poważną wadę wzroku , przypuszczam ,że od urodzenia . Przytaczając dalej do czego ty jesteś mu potrzebna .Wydaje mi się ,że lekarz słabo opisał ci wnioski na komisję . 

Może coś pomoże ci ta strona - http://www.mops.katowice.pl/?str=149

komisja lekarska

moj synek ma chorobe oczu nabyta!nosi okulary i bedzie mial je juz na stale!a moge dwa ray w roku skladac podanie do zespolu spraw o niepelnosprawnosci?czy jak sie nie odwolalam to juz mi przepadla kolejna komisja czy bede mogla zlozyc od nowa wszystkie papiery? dziekuje ze odpisujesz na moje pytania!szukam wszedzie jakiejkolwiek informacji

komisja lekarska

Witaj

Musisz się odwołać od decyzji, którą dostałaś. Jak napisałam wcześniej będzie to komisja wojewódzka. W odwołaniu musisz wsponieć o tym , że wada się pogarsza . Napisz również to o czym wspominałam wcześniej - o twoim udziale w życiu dziecka .

Jeśli po raz kolejny decyzja byłaby negatywna to następnym krokiem jest sąd. Ale wszystko to dotyczy tej kolejnej decyzji , którą już masz.

Możesz jednak stawać na kolejnej komisji ( o ile się orientuję to nie ma limitów ) i wtedy należy ponownie złożyć wszystkie dokumenty i wnioski. Dobrze mieć zaufanego lekarza , który dobrze opisze wniosek .

Ale narazie doradzam ci odwołanie od decyzji, którą już masz . Być może orzeczenie będzie dla ciebie korzystne.

komisja lekarska

dziekuje za wszystkie odpowiedzi ! jestem wdzieczna!jak by cos to bede sie odzywac na tym formu

komisja lekarska

Witam! Byłam dzisiaj u okulistki, która jest biegłą sądową. Pozbawiła mnie złudzeń na szansę uzyskania częściowej niezdolności do pracy. Osoby jednooczne są całkowicie zdolne do pracy. Po utracie widzenia ZUS daje im na 1 rok (ja miałam na 2 lata) okres przystosowania się do jednoocznego widzenia. Nie ma znaczenia czy ma się dwadzieścia lat, czy pięćdziesiąt. Ja jeszcze jakoś z korektą czytam nieźle na drugie oko, i nie ma znaczenia, że tam się tworzy już zaćma. Przy komputerze mogę pracować bez ograniczeń, bo nie ma dowodów, że jednooczność osłabia drugie oko, i nie ma dowodów, że to może przyspieszyć zaćmę.

Pozdrawiam, no muszę nadal szukać pracy pomimo, że nie otrzymałam odpowiedzi na powysyłane kilkadziesiąt CV.

komisja lekarska

Witam powodzenia w szukaniu pracy...może w końcu coś się uda.Uśmiech1 sierpnia mam rozprawę sądową w sprawie renty, w końcu jakiś okulista ma mnie zbadać.