MENU

Forum - Czy coś mi sie należy ?

Czy coś mi sie należy ?

Czy coś mi sie należy ?

Witam, mam 19 lat i jestem tu nowy. Na portla odesłała mnie nasza szkolna pielęgniarka dzisiaj podczas bilansu na koniec szkoły stwierdziła że jako praktycznie jednooczny ( widze tylko największą cyfrę na tablicy i w dodatku niewyraźnie) powinienem postarać sie o jakieś orzeczenie lekarskie albo ulgi na zakup okularów czy podobnych rzeczy. W związku z tym mam pytanie czy rzeczywiście jest sens sie o takie coś starać w moim przypadku i gdzie powinienem pojawić sie w poszukiwaniu informacji ?
Pozdrawiam

Czy coś mi sie należy ?

Witaj ja też jestem jednooczna nie widzę nawet tej największej literki na tablicy. A na komisji mnie cudownie uzdrowili,teraz odwołuje sie do Wojewódzkiego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności bo to jest śmieszne żeby lekarz rodzinny na komisji badał moje oczy... Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz, spróbować zawsze możesz;-)

Czy coś mi sie należy ?

krecik, jesli zostaniesz uznany osoba niepelnosprawna, to mozliwe, ze uda Ci sie wywalczyc rente socjalna, o ile niepelnosprawnosc ta powstala przed 18 roku zycia - co pewnie bedziesz musial udowodnic jakimis zaswiadczeniami od lekarza.

Nie kazda komisja lekarska uznaje jednak teraz jednoocznosc lub jednooczne widzenie jako niepelnosprawnosc. 

Czy coś mi sie należy ?

mnie uznali za osobę 'całkowicie niezdolną do pracy' a również jestem jednooczna. tym samym przyznali mi rentę socjalną. co prawda musiałam mieć na to odpowiednie zaświadczenia od okulisty i całą historię choroby, ale renta została mi przyznana.

 

Re: Czy coś mi sie należy ?


tola:

mnie uznali za osobę 'całkowicie niezdolną do pracy' a również jestem jednooczna. tym samym przyznali mi rentę socjalną. co prawda musiałam mieć na to odpowiednie zaświadczenia od okulisty i całą historię choroby, ale renta została mi przyznana.

 

 Mam takie pytanie czy mozesz powiedziec jaka grupe inwalidzka posiadasz.

 

Czy coś mi sie należy ?

hm ja widze zdrowym okiem najmniejsze litery na kontroli i mam stopien umiarkowany

Czy coś mi sie należy ?

ja mam minus 1 widzę tak średnio małe literki jednym okiem oczywiście a walczę o grupę z PCPR jak lew i mam zaledwie szanse na minimum lekki stopień z PCPR a co dopiero rentę socjalną o niej to już nie ma mowy

Re: Czy coś mi sie należy ?

 

tola:

mnie uznali za osobę 'całkowicie niezdolną do pracy' a również jestem jednooczna. tym samym przyznali mi rentę socjalną. co prawda musiałam mieć na to odpowiednie zaświadczenia od okulisty i całą historię choroby, ale renta została mi przyznana.

 

 Mam pytanie, czy poza problemem z okiem jeszcze masz jakieś dolegliwości, czyli inne choroby?

Ja czekam z niepokojem na decyzję orzecznika ZUS. Przed 7 laty miałam przez 2 lata rentę, lecz po złożeniu kolejnego wniosku okazało się, że nie jestem niezdolna do pracy. Teraz mam 55 lat skończone, od 1,5 roku nie mogę znaleźć pracy (zero odpowiedzi na kilkanaście wysłanych CV) i desperacko ponownie złożyłam wniosek o rentę, bo w drugim oku tworzy mi się zaćma.

 Tolu, trochę Ci zazdroszczę, że trafiłaś na jakiegoś ludzkiego orzecznika.

Pozdrawiam

Czy coś mi sie należy ?

więc tak... nie mam żadnej grupy orzeczonej. teraz z tego co słyszałam już grup nie przyznają. nie widzę na lewe oko od dziecka. prawdopodobnie przeszłam toksoplazmozę. moja siatkówka w lewym oku jest przerwana, więc wzroku nie odzyskam. mam 21 lat. jestem od 6 roku pod opieką jednego z lepszych okulistów w Polsce. przebyłam długa drogę leczenia gdyż lekarze bali się że przestanę widzieć również na drugie oko.

póki co widzę, chociaż wadę w drugim oku mam -1,5, ale to zapewne od komputera.o rentę socjalną starałam się od listopada 2011 roku. dla jasności legalnie mam przepracowane tylko 9 miesięcy. ale zebrałam potrzebne papiery, całą historię choroby, zaświadczenia ze szkoły że studiuję i opinię od mojego lekarza prowadzącego. renta została mi przyznana bez żadnych trudności. może to przez ilość dokumentów które posiadam... nie wiem.

 

Re: Czy coś mi sie należy ?


tola:

więc tak... nie mam żadnej grupy orzeczonej. teraz z tego co słyszałam już grup nie przyznają. nie widzę na lewe oko od dziecka. prawdopodobnie przeszłam toksoplazmozę. moja siatkówka w lewym oku jest przerwana, więc wzroku nie odzyskam. mam 21 lat. jestem od 6 roku pod opieką jednego z lepszych okulistów w Polsce. przebyłam długa drogę leczenia gdyż lekarze bali się że przestanę widzieć również na drugie oko.

póki co widzę, chociaż wadę w drugim oku mam -1,5, ale to zapewne od komputera.o rentę socjalną starałam się od listopada 2011 roku. dla jasności legalnie mam przepracowane tylko 9 miesięcy. ale zebrałam potrzebne papiery, całą historię choroby, zaświadczenia ze szkoły że studiuję i opinię od mojego lekarza prowadzącego. renta została mi przyznana bez żadnych trudności. może to przez ilość dokumentów które posiadam... nie wiem.

 A ja doczekałam się dzisiaj decyzji Orzecznika ZUS. W oparciu o obowiązujące przepisy  ustalono, że nie jestem niezdolna do pracy. itd. a na końcu: przy dokonywaniu ustaleń orzeczniczych uwzględniono: stopień naruszenia sprawności organizmu, rodzaj i charakter dotychczas wykonywanej pracy.

Dokumentację okulistyczną mam od 1984 roku, przepracowałam 28 lat.

Zupełnie nie wiem co mam dalej robić, bo na kasę w Tesco też się raczej nie nadaję Płaczę

 

 

Czy coś mi sie należy ?

niestety nie wiem tak na prawdę od czego to zależy i jak oni przyznają te renty.

generalnie to jakaś paranoja...

Czy coś mi sie należy ?

do Toli??

 

czy moglabys podac kontakt do tego specjalisty u ktorego sie l;eczysz.

ja od urodzenia nie widze na jedno oko. wpisano zwapnienie rogowki. mam 35 lat, jestem ograniczony bardzo znalezeiniem pracy. dawniej rodzice jezdzili po roznych specjalistach, skonczylo sie na tym , zeby tego nie ruszac.

teraz mam swoja dzialalnosc, bo na zdobycie pracy nie mam szans. myslalem o postaraniu sie o rente. od czego mam zaczac. pewnie jakies badania, itd. jesli mozesz mi pomoc, podac namiar na tego lekarza bede wdzieczny. wydaje mi sie ze chyba nalezy mi sie renta, skoro nigdzie nie chca mnie do pracy, a na utrzymaniu mam rodzine. dziekuje.