MENU

Forum - Witam czy ktoś mi pomoże

Witam czy ktoś mi pomoże

Witam czy ktoś mi pomoże

Witam,

 Jestem nowy i mam do was pytanie... Od urodzenia nie widzę na jedno oko mam 23 lata i czytałem że mogę zrobić prawo jazdy jeżeli drugie oko mam w pełni zdrowe a tak jest bo widzę na nie idealnie. I stąd pytanie bo właśnie chciałem się zapisać na prawko ale boje się opinii lekarza że mi nie pozwoli... Czy są jakieś przepisy prawne na to żebym mógł na nich oprzeć swoje zdanie u lekarza?? Jak tak proszę prześlijcie mi linka lub przepisy tutaj lub na maila brzoza86@wp.pl , z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam 

Witam czy ktoś mi pomoże

To co mogę liczyć na czyjąś pomoc wypowie się ktoś ... Czy w ogóle mogę zrobić prawo jazdy?

Witam czy ktoś mi pomoże

Witaj.

Podobnie jak ty nie widzę na jedno oko. Prawo jazdy zrobiłem bez większego problemu. Musisz tylko udać się do okulisty a on wystawi Ci zaświadczenie. Oczywiście mówimy o kat. B. O prawku na TIRa, autobus to zapomnij. Prawo jazdy wydadzą Ci na pewien okres. Dla mnie dali na 5 lat. Po tym okresie znowu trzeba udać się do okulisty i zrobić badania.

Witam czy ktoś mi pomoże

NO rozumiem ale u nas jak idziesz zapisać się na kurs to wysyłają zrobić badania ale u lekarza pracy i nie wiem czy koniecznie muszę iść do okulisty?? A czy są jakieś notki prawne bo czytałem że jeżeli nie widzę na jedno oko to drugie oko mus mieć conajmniej 0,8 

Witam czy ktoś mi pomoże

 Gdy lekarz pracy zobaczy, że coś jest nie tak z twoimi oczami to każe ci iść do okulisty zrobić badania( tak było w moim przypadku). Myślę że nie bedzie większych problemów z badaniami. Od strony prawnej to nie wiem jak to wygląda.

Witam czy ktoś mi pomoże

Dzięki wielkie naprawdę bardzo mi pomogłeś... jakbym mógł prosić kogoś kto orientuje się ze strony prawnej niech się wypowie chciałbym mieć jakieś oparcie na papierze...z góry dziękuje i pozdraiwam

Witam czy ktoś mi pomoże

Widzę strasznie dużo osób się udzieliło i mi pomogło dzięki ........ ciężko komuś napisać co wie??

Re: Witam czy ktoś mi pomoże


Brzoza86:
Widzę strasznie dużo osób się udzieliło i mi pomogło dzięki ........ ciężko komuś napisać co wie??

 

Brzoza86, proszę bez emocji, nie każdy siedzi na forum 24 h na dobę, albo tez ma taką wiedzę, po co ten sarkazm od razu? Przypominam, że każdy tutaj udziela informacji z własnej dobrej woli, a nie pod przymusem, czy za pieniądze ,więc robi to w wolnym czasie. Pozdrawiam.

 

http://jednooczni.org/forum/prawo/topic,15.html

Re: Witam czy ktoś mi pomoże


Brzoza86:
Widzę strasznie dużo osób się udzieliło i mi pomogło dzięki ........ ciężko komuś napisać co wie??

 

Widocznie nie ma takiej osoby, która posiadałaby wiedzę w tej dziedzinie. A tymbardziej nikt z nas nie prawadzi zapewne szkoły nauki jazdy. I tak jak napisała Kornelia, każdy udziela się na forum z własnej i nie przymuszonej woli a wiedz, że Ci którzy się udzielają robią to chętnie i z życzliwością.

A skoro nie uzyskałeś satysfakcjonującej odpowiedzi, widocznie nikt nie potrafił Ci pomóc. Ja w takiej sytuacji zawsze dowiaduję się u źródła. Jest tyle wyspecjalizowanych ośrodków szkolenia kierowców, w których na takie pytanie każy prowadzący szkołę jazdy napewno udzieli Ci informacji.

Witam czy ktoś mi pomoże

Rozumiem i przepraszam za ten sarkazm dziękuję i pozdrawiam