MENU

Forum - Ciąża:)) Za i przeciw!!!

Ciąża:)) Za i przeciw!!!

Ciąża:)) Za i przeciw!!!

Kochane kobietki w moim życiu pojawił się mały problem, czyli myśli o potomku:)

Wszystko cudnie, odpowiedni partner, stabilizacja finansowa, itp.

ALE....

Lekarz powiedział, że jako osoba jednooczna i z wadą w zdrowym oku (-4 dp) mogę mieć pewne problemy, nie tyle z ciążą i dzieckiem, ale moim organizmem. Chodzi o to, że mój wzrok może się pogorszyć, lub co gorsza mogę go stracić. A do tego poród tylko i wyłącznie przez cesarskie cięcie.

Czy jest tu kobieta, która ma dzieci urodzone już jako osoba jednooczna?? I czy może się ze mną podzielić swoim doświadczeniem??

A do pozostalych kobietek: Co o tym myślicie?? Czy warto zaryzykować i mieć dziecko czy nie?? 

Ciąża:)) Za i przeciw!!!

Wypowiem sie jako pierwsza!  Ja " zaszlam " jako osoba jednooczna na dodatek jak kojarze to sie stalo niecaly m-c po operacju okulistycznej bedac swiezo po terapi sterydami przeciwzapalnymi.  Nikt nigdy mi nie mowil o czyms takim ,ze moge stracic wzrok w ciazy.  Faktycznie nastapilo pogorszenie wzroku w skutek ucisku na pewne kregi .  Chwile po porodzie moj okulista czekal z decyzja o mocniejszych szklach, bo myslal ze to przejsciowe, ale poglebienie wady pozostalo. To byla kwestia jednej dioptrii. 

Nie popadaj w zadne obawy kobieto!   A kto Ci powiedzial o tej utracie wzroku okulista czy ginekolog?

Porod - oczywiscie cesarka!

Ciąża:)) Za i przeciw!!!

Powiedział mi to mój obecny okulista, który trochę traktuje mnie jak królika doświadczalnego, bo jestem jego pierwszym jednoocznym pacjentem:)) Chyb muszę zmienić lekarza:))

Dzięki za wypowiedź:)) ponieważ bardzo bym chciała mieć dzieciaki, jak się uda to na jednym nie poprzestanę:)))

Ciąża:)) Za i przeciw!!!

Witam.Ja urodziłam dwoje dzieci jako osoba jednooczna z tym,że na drugie oko widzę idealnie i nigdy nie usłyszałam,że może się coś zmienic w skutek ciąży.Pierwsze dziecko urodziłam w sposób naturalny natomiast przy drugim ginekolog na porodówce stwierdził,że ponieważ mam jedno oko muszę o nie dbac jeszcze bardziej i on nie zgadza się,żebym urodziła naturalnie i co więcęj bardzo się dziwił,że pierwsze dziecko kazali mi rodzić naturalnie.Przy drugim miałam cesarkę. Myślę,że powinnaś udać się jeszcze do innego okulisty i to skonsultować. Pozdrawiam gorąco:)

Ciąża:)) Za i przeciw!!!

Witam :) Jestem nowa na forum, ale za to w tym temacie mogę się wypowiedzieć. Jednooczna jestem od 31 lat, 4 lata temu urodziłam synka przez cesarskie cięcie. Na początku chciałam rodzić siłami natury, ale jedna (dosłownie JEDNA JEDYNA) położna mi to odradziłą gdyż lekarz mógłby zdecydować o skróceniu II fazy porodu (vacum = kleszcze) przez obawę o wzrok. Wywalczyłam sobie więc zaświadczenie od okulisty że zalecane jest cc, potem znalazłam lekarza który to zaakceptował. W 2. ciąży zrobię to samo. Wzrok nic a nic się nie pogorszył (mam -6) Pozdrawiam 

Ciąża:)) Za i przeciw!!!

witam,

ja również jestem nowa i jednooczna;)na dodatek takze z Gdyni, jak moja poprzedniczka:)

otoż jestem szczęśliwą mamą dwójki - syn 5 lat córka 3latka:) oba porody cc (syn pośladkowo ułożony), miałam zaswadczenie od lekarza okulisty, ze w jego opinii lepszym rozwiazaniem jest cc, szegolnie, ze na drugie oko mam -5,25;

pozdrawiam:)

mag2004

Ciąża:)) Za i przeciw!!!

Ja urodziłam dziecko jako osoba jednooczna. Drugie oko całkiem zdrowe. Urodziłam siłami natury, bo okuliści nie widzieli przeciwskazań do takiego porodu. Teraz nie wyobrażam sobie drugiego porodu w inny sposób niz naturalny.

Ciąża:)) Za i przeciw!!!

podczytuje ten watek...i coz, mam nadzieje, ze gdy bede kiedys zakladac rodzine, bede mogla miec dzieci :) a mam duza wade...-7,5

Ciąża:)) Za i przeciw!!!

Ja mam dwoch synow 9lat i 3 latka,rodzilam silami natury,musialam tylko mniec zaswiadczenie od okulisty ze nie ma zadnych przeciwskazan