MENU

Forum - Wtórna reimplantacja po 39 latach

Wtórna reimplantacja po 39 latach

Wtórna reimplantacja po 39 latach

Witam Wszystkich,

jest to mój pierwszy wpis i trochę opowiem o swoim przypadku:

Mam 47 lat, w wieku 8 lat na skutek wypadku w szkole straciłem lewe oko - 2 miesiące pobytu w różnych szpitalach. Na karcie wypisu ze szpitala mam adnotację "usunięcie lewej gałki ocznej z wszczepieniem ... ( tu nieczytelene)". Dzisiaj mogę powiedzieć, że nie był to raczej implant - był to rok 1976. Oczodół po latach miałem płaski, a proteza opierała się na dolnej powiece.

Przez ostatnie lata nosiłem epiprotezy akrylowe, ok 10 lat temu w Krakowie wykonywałem protezę szklaną, prototetyk zwrócił uwagę na spłycony dolny załamek i wykonał małą epiprotezę szklaną z języczkiem z tyłu od góry w celu podparcia o oczodół. Oko było dużo mniejsze.W tym roku proteza zaczęła się przekręcać i wysuwać dołem. Pojechałem do Warszawy do Pana Walendy, ale protezy nie udało się wykonać.

Zaczęło się noszenie plastra ..

W dniu 19.09.2015 wykonałem wtórną reimplantację w Chorzowie u doktora Jaworskiego.

Na wizycie wstępnej doktor stwierdził zarośnięcie  oczodołu i częściową ruchomość mięśni.

Zaproponował wszczepienie implantu hydroxyapatowego, a następnie prawdopodobną operację pogłębienia dolnego załamka.

 Przed operacją  dostarczyłem wynik rezonansu. Doktor Jaworski stwierdził, że nie ma nic co by go zaskoczyło, mięśnie były widoczne i dobrze zachowane.

Operacje zniosłem dobrze, szybko się wybudziłem. Otrzymałem kartę wypisu oraz rachunek za usługę medyczną. Poza podanymi w szpitalu lekami przeciwbólowymi nie musiałem brać innych leków, tylko antybiotyki osłonowo. Czułem prace mięśni, ale bez wielkiego bólu, bardziej 2 dni dokuczał mi konformer.

Na wizycie kontrolnej lekarz stwierdził, ze mięśnie w oczodole miałem zszyte razem i pracowały. Wg badania operacja udała się wzorcowo, jest dobra ruchomość implantu.

 Niepokoi mnie opadnięcie powieki, mija drugi tydzień a powieka słabo się podnosi ( choć czuję pracę mięśni ). Nie wiem czy to jeszcze opuchlizna, czy już problem ..

 Proszę opiszcie jak to u Was wyglądało, czy powieka inaczej ustawia się na konformerze a inaczej na epi ?

Coś czuję, że czeka mnie operacja podniesienia powieki ...

Pozdrawiam wszystkich

Waldek

 

 

 

 

 

 

 

 

Wtórna reimplantacja po 39 latach

Czekaj spokojnie az sie zagoi 2 tyg to jeszcze zbyt krotko masz opuchlizne badz dobrej mysli ,moze akurat Tobie p.Jaworski dobrze zrobil ;-) 

Wtórna reimplantacja po 39 latach

Witaj, u mnie z konformerem tez tak to wygladalo, zarowno po operacji u dr Jaworskiego, jak i w Londynie.Konformer ma za zadanie tylko uksztaltowac troche zalamki , wlasciwa proteza bedzie bardziej wypukla. Dziwi mnie, ze doktor nie zrobil poglebienia zalamka za jednym zamachem, moze mial nadzieje, ze to bedzie wygladac dobrze i kolejna operacja nie bedzie konieczna. Ja widzialam tu w Moorfields hospital powtorne wszczepianie implantu ( wymiana z koralu na jakis inny implant, z rownoczesnym poglebieniem zalamkow. Pewnie kazdy przypadek jest inny. Uzbroj sie w cierpliwosc. W razie czego domagaj sie tego, co doktor obiecal - nie dawaj sie zbyc. 

Wtórna reimplantacja po 39 latach

Dziękuje za wsparcie,

czekam i obserwuję powiekę ..

co do głębokości załamków i dodatkowej operacji pytałem się o to na  wizycie kontrolnej i doktor Jaworski stwierdził, że nie jest potrzebna, konformer jest osadzony prawidłowo, chyba że uwagi zgłosi protetyk.

 Pozdrawiam

 Waldek