MENU

Forum - Co można odliczyć od podatku.

Co można odliczyć od podatku.

Co można odliczyć od podatku.

Czy można  odliczyć od podatku faktury za leki środki i opatrunkowe gdy faktura jest wystawiana na dziecko. Oraz faktury za paliwo(gdy jaździmy z córką na kontrole do W-wy) wszystko wystawione na dziecko niepełnoletnie. Proszę o odpowiedzi.       Pozdrawiam

Co można odliczyć od podatku.

kilka paskow nizej w temacie" ulgi w stopniu umiarkowanym "   Stania podala link z rozwinietym tematem ulg.   moim zdaniem jesli wydatki dotycza dziecka to nie mozna.  wszystkie wydatki poniesione na dziecko wg polskiego ustawodawstwa  mieszcza sie w odliczeniu za dziecko tylko nie pamietam czy to jest odliczenie od podatku czy od dochodu. 

 Nie znam ulg dotyczacych rodzicow majacych na utrzymaniu niepelnosprawnw dziecko- no ale google jak zobaczy temat 'ulgi podatkowe na niepelnosprawnw dziecko"  to moze pokaze jakies info.  W urzedach skarbowych kazdego roku widuje broszurki o mozliwych odliczeniach.  Do boju ze skarbówką.!!

Re: Co można odliczyć od podatku.


szafraniec2008:
Czy można  odliczyć od podatku faktury za leki środki i opatrunkowe gdy faktura jest wystawiana na dziecko. Oraz faktury za paliwo(gdy jaździmy z córką na kontrole do W-wy) wszystko wystawione na dziecko niepełnoletnie. Proszę o odpowiedzi.       Pozdrawiam

 

  http://www.pit.pl/ulga-rehabilitacyjna/index.php                                         Witaj podaję jeszcze raz link proszę poczytać i zastosować:)Pozdrawiam

Co można odliczyć od podatku.

Kochani przywoluje temat i pytam jeszcze raz czy ktokolwiek z was lub znajomych byl wzywany do urz skarbowego w celach kontrolnych.   Ja mam legitke PZN-u i umiarkowany stopiem niepelnosprawnosci i teoretycznie jestem kryta

 mam tez gotowy formularz oswiadczenia dla urz. skarbowego ze korzystam z uslug roznych ludzi jako przewoznikow i przewodnikow na wyjazdy w celach rehabilitacyjno zdrowotnych itp wszystko z powolaniem na odpowiednia ustawe.   Jestem po prostu ciekawa czy urz skarbowy rzada faktur za tankowanie podczas wyjazdow , biletow zaswiadczen z wizyt u lekarzy czy zaswiadczen z rehabilitacji itp.

wedle przepisow niby zadne dokumenty nie sa wymagane, ale zapytana o konkretnego przewodnika to nic nie powiem bo czasami jest ze mna gdziekolwiek maz albo ktos inny z rodziny. 

   Jesli np nie podam konkretnego nazwiska  to oznacza ze de facto z niczyjej pomocy nie korzystalam i nici z ulgi.   Jesli podam konkretne namiary na kogos a ten ktos kto mi pomaga i przewodniczy nie rozliczyl z fiskusem swego zysku z pomagania  to za to zostanie ukarany.   Wypada chyba brac paragony na zakup tych wyrazow wdziecznosci i po kazdym podziekowaniu za pomoc w formie finansowej lub np slodyczowo-kawowej-alkoholowej  spisywac krotkie protokoly obdarowania  z podpisami obu stron.   ABSURD   to jest moja interpretacja przepisu o odliczeniach wydatkow  .

POZDRAWIAM I POWODZENIA Z FISKUSEM ZYCZE!!!

Co można odliczyć od podatku.

Roniu !Ja byłam kontrolowana już kilkakrotnie :)odnośnie innych odpisów jak też i odpisu na zabiegi ale mam samochód ,a w Twoim przypadku fakt zgadzam się z Tobą absurd ,bo przewoznik musi złożyć zeznanie jakoże takowe usługi świadczył,a to już pociąga za sobą konsekwencje typu ,że jeśli dochód przekroczy ileś tam to u...pią Go za to ,że nie zarejestrował takiej działalności.Miałam już z nimi do czynienia więc wiem,że tutaj przegrałam,naruszając dobre imię człowieka ,który chciał mi pomóc.Ale Go wybroniłam sama poniosłam konsekwencje.Pozdrawiam                                                                                                                                                                                                                    P.S Dotyczyło to zupełnie innej sprawy ale była to pułapka gdzie nieświadomie ,bo było to w 1985r. więc nawet nie wiedziałam,że taki ,,twór" istnieje była to dobra lekcja nauki,żeby nie dać się omamić złudnym obietnicom na przyszłość.

Co można odliczyć od podatku.

Przywoluje watek  n ulg bo juz niedlugo koniec roku  i aby odpowiedziec na temat odliczen na podstawie legitymacji PZN-u.

najnowsze info http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/77391?utm_source=biuletyn&utm_medium=email&utm_campaign=25.11.2010

Co można odliczyć od podatku.

Witam,wiadomości od osoby kompetetnej uzyskałam wczoraj i:odliczyć można 420 zł od dochodu,a potrzebne do tego jest zaswiadczenie od lekarza,że dana osoba dojeżdżała na zabiegi rehabilitacyjne(znacie rehabilitacje oczne) i to wszystko.Dojazdy do lekarzy to nie jest do odliczeń i faktury za paliwo też są niepotrzebne.Dostał ktoś z Was takie zaświadczenie od lekarza.

Co można odliczyć od podatku.

Jeszcze można odliczyć leki jak są faktury.Zwracają koszt leków odejmując 100 zł od całej kwoty.

Re: Co można odliczyć od podatku.


ramona114:
Jeszcze można odliczyć leki jak są faktury.Zwracają koszt leków odejmując 100 zł od całej kwoty.

 

mozna odliczac nadwyzki odkwoty 100zl to mniej wiecej oznacza dla skarbowki ze sto zl to jeszcze kwota mozliwa do zaplaty a wiecej wydane to juz luksus dla bogatych i jesli ydajesz wiecej miesiecznie niz 100 to te roznice mozna zsumowac i odliczyc.

A skad Ramono ktos wytrzasnal sume akurat 420 zl ze mozna odliczyc.?

  A propos rehabilitacji zabiegowej to w naszym przypadku wcale nie musi chodzic o rehabilitacje oczna tylko o normalna typu masaze itd.  I chyba dokumentem swiadczacym o odbyciu zabiegow jest karteczka ktora sie dostaje w osrodku rehabilitacyjnym, na ktorej jest termin i ilosc wykonywanych zabiegow  ksero do kartoteki a oryginal dla siebie-moim zdaniem.

Co można odliczyć od podatku.

Kwota 420 zł to procent możliwy do odliczenia z kwoty 2280zł bo to z tej kwoty odliczają.Ale dobra wiadomość to taka,że rozmawiałm z Panem z zarządu Pzn i powiedział,że członką Pzn należą się te odliczenia jak koniowi owies i nie powoływać się na ulgę rehabilitacyjną tylko na pomoc osób z poza rodziny i odwdzięcznie się im np.zaproszeniem na obiad(bo np. zawieżli nas do lekarza).Twierdził,że w tym kole terenowym w którym działa,co roku wszyscy to odliczają i nikt nie był wzywany do przedstawienia dokumentów na pokrycie tego.A swoja drogą aż śmiech bierze,że oddadzą aż 420 zł a mało kto odlicza,bo boi się mieć coś z nimi wspólnego.

Re: Co można odliczyć od podatku.


ramona114:

Kwota 420 zł to procent możliwy do odliczenia z kwoty 2280zł bo to z tej kwoty odliczają.Ale dobra wiadomość to taka,że rozmawiałm z Panem z zarządu Pzn i powiedział,że członką Pzn należą się te odliczenia jak koniowi owies i nie powoływać się na ulgę rehabilitacyjną tylko na pomoc osób z poza rodziny i odwdzięcznie się im np.zaproszeniem na obiad(bo np. zawieżli nas do lekarza).Twierdził,że w tym kole terenowym w którym działa,co roku wszyscy to odliczają i nikt nie był wzywany do przedstawienia dokumentów na pokrycie tego.A swoja drogą aż śmiech bierze,że oddadzą aż 420 zł a mało kto odlicza,bo boi się mieć coś z nimi wspólnego.

 

mam pytanie z zwiazku z tym odliczeniem podatku na psa , czy jesli ktos mam umiarkowany nie korzysta  z psa przewodnika, ale ma tak psa, to może  wliczyć np za jego utrzymanie np faktury za karme, itp,. może  to głupie pytanie ale  się  zapytam, pozdr!!!

 

 

Co można odliczyć od podatku.

Nie wiem jak z psem,ale te odliczenia polegaja na tym,że masz prawo korzystać z pomocy osób z poza rodziny i odwdzięczasz się im oczywiście nie finansowo(bo to z koleji dla nich dochód) ,acha jeszcze jak tłumaczysz się,że ktoś Cię zawiózł do lekarza,to twoim samochodem którego jesteś wspól lub właścicielem,ale ze względu na wzrok sam nie prowadzisz.

Re: Co można odliczyć od podatku.


ramona114:
Kwota 420 zł to procent możliwy do odliczenia z kwoty 2280zł bo to z tej kwoty odliczają.Ale dobra wiadomość to taka,że rozmawiałm z Panem z zarządu Pzn i powiedział,że członką Pzn należą się te odliczenia jak koniowi owies i nie powoływać się na ulgę rehabilitacyjną tylko na pomoc osób z poza rodziny i odwdzięcznie się im np.zaproszeniem na obiad(bo np. zawieżli nas do lekarza).Twierdził,że w tym kole terenowym w którym działa,co roku wszyscy to odliczają i nikt nie był wzywany do przedstawienia dokumentów na pokrycie tego.A swoja drogą aż śmiech bierze,że oddadzą aż 420 zł a mało kto odlicza,bo boi się mieć coś z nimi wspólnego.

 

Ramona zgadzam sie z Toba we wszystkim tylko w tym roku troszke zostrzaja przepisy  nigdy nie wiadomo do czego sie przyczepia podczas kontroli. 

Ja np. w tym roku ktory mija nie skorzystalam z zadnych zabiegow rehabilitacyjnych i nic nie bede odliczac i jestem ciekawa czy mnie czasem nie wezwa i nie zapytaja dlaczego nagle przestalam odliczac i czy aby nie zechca skontrolowac lat wstecz  -  pozyjemy zobaczymy na pewno bedziemy sie informowac na biezaco nawzajem.

Co można odliczyć od podatku.

Osoba z umiarkowanym stponiem nawet okulistycznym posiadajaca psa rekreacyjnie a nie do przewodzenia  nie ma prawa do odliczen wydatkow za psa.  W najnowszym linku o odliczeniach dla niewidomych pisze ze Urzad Skarbowy bedzie mial prawo sprawdzic czy pies ma uprawnienia przewodnika dla niewidomych.  Radze nie ryzykowac takich odliczen , bo mozna niezle oberwac finansowo w razie kontroli. 
Wiem od znajomych z PZN-u ze niektorzy ludzie korzystaja z ulg na wydatki rehabilitacyjne psa itd nie majac nawet orzeczenia o niepelnosprawnosci . Podziwiam za odwage! a jednoczesnie uwazam to za chamstwo.

Co można odliczyć od podatku.

Nie wiem czy wiecie ale nadal mozna odliczac od dochodu koszt doplaty do protezy ocznej .Co prawda nie cala sume bo tylko  z tego 18 % ale to zawsze cos .

Trzeba miec tylko na to rachunek wystawiony na swoje nazwisko  .Ja kozystalam z tego juz dwa razy .

 

  Jezeli ktos bylby zainteresowany prywatnym kontaktem ze mna To chetnie poznam, inne osoby jednooczne .

 Jestem  osoba jednooczna od 40 juz lat I dodatkowo jeszcze sie jakam.To zaczelo sie jak mialam,  3 lata.A wiec trwa juz 43 lata

Teraz jestem na terapii od 9 miesiecy  metoda  ARUTIUNIAN  I terapia przynosi efekty .

 

Moj adres mailowy   malgoska1991@interia.pl  

numer skaypa to malgoska19666

Co można odliczyć od podatku.

A nie trzeba mieć orzeczenia o stopniu niepełnosprawosci?

Co można odliczyć od podatku.

No właśnie co z kosztem odliczenia protezy ocznej? Skąd te 18 %?  A nie koszt cały? Masz gdzieś to napisane bo szukam w internecie i znaleźć nie mogę i co ze stopniem niepełnosprawności? Nie musi być umiarkowany? Przymierzam się do odliczenia, ale nie jestem pewna na 100% czy dobrze robię.

Sprostowanie do tematu czy mozna odliczyc koszt protezy ocznej od podatku .

Tak trzeba miec orzeczenie o niepelnosprawnosci ze wzgledu na wzrok

 

 Masz racje odlicza sie cala sume zaplacona z wlasnej kieszeni za proteze .

W moim przypadku bylo to 150 zl .Reszta to byla refundacja z NFZ .

Robilam to odliczenie 4 lata temu wiec zwyczajnie wkradl sie w moj post blad .

Za ktory przepraszam  wszystkich  tych ktorym sprawilam tym klopot 

 Dziekuje wiec  za  zauwazenie  tego bledu .

 

Przy czym odliczenia moze dokonac rowniez osoba na utrzymaniu  ktorej jest osoba niepelnosprawna  .

Trzeba  wypelnic zalacznik PIT O .Sume odlicza sie od dochodu .

Co można odliczyć od podatku.

witam wszystkich. mam pytanie .. czy można odliczyć protezę oka za 2015 rok?

koszt protezy jaki poniosłem  to 1400 zł

jeśli można to jak to zrobić?

Co można odliczyć od podatku.

Pewnie mieć fakture ale pierwsze slysze żeby mozna bylo jeśli proteza była na NFZ i wiem że z centrum pomocy rodzinie można jeśli ma się mały dochód dostać od nich ta różnicę która się doplacilo 

Co można odliczyć od podatku.

 Niestety musiałem ponieść koszt 1400 zł ponieważ proteza należy się z NFZ raz na pięć lat i jeszcze muszę czekać dwa lata  na dofinansowanie.  A dopłat z innych instytucji nie dostanę ponieważ  nie mieszczę się w kryterium dochodowym.