MENU

Forum - Potomstwo osób z retinoblastom± dziedziczna

Potomstwo osób z retinoblastom± dziedziczna

Potomstwo osób z retinoblastom± dziedziczna

halo!pytanie do osób,ktore przeszły badania genetyczne i dowiedziały się,że istnieje 50 proc. ryzyko,że przenosicíe retinoblastome na dzieci. Czy kto¶ z Was podj±ł to ryzyko?piszcie,bo mam mętlik w głowie!

Potomstwo osób z retinoblastom± dziedziczna

Najlepszym doradc± będzie wizyta u genetyka - polecam tel do poradni genetycznej przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie lub tel do Szczecina dokładny adres: Usługowa Pracownia Genetyczna Zakład Genetyki i Patomorfologii PAM ul. Połabska4 70-115 Szczecin tel 914661544.

 

Potomstwo osób z retinoblastom± dziedziczna

Dawno temu na forum udzielała się wła¶nie dziewczyna, po siatkówczaku , która miała dzieci zdrowe, ale to chyba jest wła¶nie prawdopodobieństwo.

Potomstwo osób z retinoblastom± dziedziczna

Hej Marto!

T± decyzję musisz podj±ć Ty, nikt inny za ciebie tego nie zrobi. Co za różnica czy jakie¶ osoby się zdecydowały na tak lub nie. To jest strasznie duża odpowiedzialno¶ć za drugiego człowieka. Całe szczę¶cie nie mam takiego dylematu jak Ty, my¶lę że bym nie zaryzykował. Gdybym miał pewno¶ć że ryzyko dotyczy jednego oka, to prawdopodobnie tak. Ale w tym przypadku tak nie jest.

Wszystkiego dobrego.

Potomstwo osób z retinoblastom± dziedziczna

heja!dzięki za odzew.Badania genetyczne i rozmowe z genetykiem mam już za sob±,więc teorię znam:/dlatego interesuj± mnie historie osób,które taka decyzję maj± za sob±. Pozdrawiam!

 

Potomstwo osób z retinoblastom± dziedziczna

halo jest tu kto z podobnym wyzwaniem?lub po;)

Potomstwo osób z retinoblastom± dziedziczna

napisałam na @ :) 

 

 

Potomstwo osób z retinoblastom± dziedziczna

Halo halootoz urodziłam Syna i jest zdrowyudało się przekazać te najlepsze geny😊

Potomstwo osób z retinoblastom± dziedziczna

Gratulacje! Super