MENU

Forum - Nałęczów usunięcie oka

Nałęczów usunięcie oka

Nałęczów usunięcie oka

witam wszystkich . Wiem, że temat był poruszany juz kilka razy ale chciałabym się dowiedzieć wszystkiego po kolei. Jak to wszystko wyglada . Właśnie się dowiedziałam, że 28 czerwca na 12 mam być w Nałęczowie. Musze zabrać ze sobą badania krwi itp. w pon mam zadz jeszcze i dowiedzieć się dokładnie jakie. Stąd moje pytanie i obawy jak to wszystko wyglada od samego początku ? Jeśli ktoś już jest po i mógłby opisać cały przebieg pobytu tam będe wdzięczna .

pozdrawiam ;)  

Nałęczów usunięcie oka

W tym dniu zgłoś się z wynikami o których Ci powiedzą. W tym samym dniu o 14:00 będą kazali założyć piżamy i czekać. Po 15 zbada Cię Haszcz i oznaczy które oko jest do usunięcia. Później przechodSz na blok operacyjny, krótka rozmowa z anastezjologiem i wchodIs na salę operacyjną. Po zabiegu jesteś na sali intensywnej opieki a później przewożą cię na pokój sanatoryjny w którym jesteś od początku zakwaterowania. Dostajesz paracetamol w kroplowkach. W trzeciej dobie rano do domku. Nie jest żle. Ja też się bałam, ale to nic strasznego. Powodzenia

Nałęczów usunięcie oka

Dokladnie tak jak napisala kolezanka wyzej.Tak naprawde nie ma sie czego obawiac i czym martwic.Nawet bol nie jest taki jak tutaj wiekszosc osob opisywala.Idzie wytrzymac,najgorsze sa gora dwie czy trzy doby.Ja sam pobyt wspominam bardzo dobrze,obsluga,pielegniarki pelna profeska.Wszyscy bardzo mili i przesympatyczni.Az bylem w szoku ze tak moze byc de facto w szpitalu.

Nałęczów usunięcie oka

To do 15 godz mam być na czczo ??

Dziękuje wam za odpowiedź ;)) 

Nałęczów usunięcie oka

Rano lekkie śniadanko ale tak do 8:00 później już nic. Zapewniam.ze nawet nie będzie się chciało. 

Re: Nałęczów usunięcie oka


malenka95:

witam wszystkich . Wiem, że temat był poruszany juz kilka razy ale chciałabym się dowiedzieć wszystkiego po kolei. Jak to wszystko wyglada . Właśnie się dowiedziałam, że 28 czerwca na 12 mam być w Nałęczowie. Musze zabrać ze sobą badania krwi itp. w pon mam zadz jeszcze i dowiedzieć się dokładnie jakie. Stąd moje pytanie i obawy jak to wszystko wyglada od samego początku ? Jeśli ktoś już jest po i mógłby opisać cały przebieg pobytu tam będe wdzięczna .

pozdrawiam ;  

 

To do zobaczenia ja mam na 29 czerwca  :)

Nałęczów usunięcie oka

Maleńka!

Trzymaj się dzielnie i szybko wracaj do zdrowia po zabiegu. Niech Ci się wszystko dobrze i szybko goi.

 

Nałęczów usunięcie oka

Chyba należę do osób które się nie denerwują .. wczoraj szybko zleciało na bloku operacyjnym nawet nie czułam strachu ;)) jestem już po . Noc cała przespana bez żadnych boleści podobno dostałam podwójna dawkę przeciwbólowych. Po operacji wpadłam w panikę bo pierwszy raz miałam założone wąsy z tlenem i strasznie mi wysuszyły śluzówkę i szybko sie ich pozbyłam . Rano juz niestety zaczęło bolec gdy zaczęłam otwierać zdrowe oko ale wzięłam przeciwbólowe i ból jest znośny ;) 

Re: Nałęczów usunięcie oka


BOGUSIA 17:

Maleńka!

Trzymaj się dzielnie i szybko wracaj do zdrowia po zabiegu. Niech Ci się wszystko dobrze i szybko goi.

 

 

 Dziękuje ;))

Nałęczów usunięcie oka

Witaj Maleńka!

Dobrze, że zrelacjonowałaś swój pierwszy dzień po zabiegu i jeśli będziesz czuła się na siłach to pisz dalej; taki skrót kolejnego dnia pobytu.Pisz co myślisz i co czujesz.

Napisz, czy w ośrodku gdzie jesteś masz do dyspozycji np. psychologa bądź psychoterapeutę, który pomoże Ci się pogodzić z tym, co przygotowało Ci życie? 

Pozdrawiam 

Nałęczów usunięcie oka

Dzień po zabiegu tak jak pisałam ból od samego rana bez przeciwbólowych nie podchodź . Po południu wizyta u dr Haszcza stwierdził że ból bedzie udczuwalny bo mięśnie są wspólne i wszystko musi sie przyzwyczaić pokazał mamie jak wyjąć konformer potem włożyć i zaaplikować maść. Dostałam wypis i receptę. Kontrole mam na 5 lipca. Wieczorem wyszłam na spacer potem kolacja wzięłam tabletki przeciwbólowe i pora spać. Spanie chyba wychodzi mi najlepiej wtedy nic nie boli nie otwieram oka wiec jest dobrze . Jak dla mnie najgorsze sa poranki kiedy po nocy trzeba znowu zacząć sie przyzwyczajać do bólu. Rano wstałam poprosiłam o tabletki i jak najszybciej chciałam już wracać do domu .. nie wiem czy tylko ja trafiłam na pokoj 136 gdzie mrówki po prostu mnie przerażały było ich pełno. Pielęgniarki nie zwracały na to uwagi bo to nie ich interes tylko pań sprzątających po całej nocy talerz z kolacji był czarny od mrówek bo panie kelnerki zabierają talerze  dopiero przy kolejnym daniu. Wszystko byłoby dobrze gdyby obsługa była zgrana. Dzień po operacji zapomnieli dać mi i pani obok obiadu bo one nie wiedziały czy mogą . Jeśli chodzi o psychologa czy psychiatrę raczej nie posiadają takich udogodnień bynajmniej mnie nikt nie pytał czy potrzebuje pomocy od takich lekarzy. Dobrze że na 17 lipca sama mam umówione wizytę u psychologa. Droga do domu minęła szybko i co najgorsze po powrocie czekało mnie wyjęcie konformera i zmiana opatrunku. Mama nie dała rady bo za bardzo się stresuje że bedzie mnie bolec albo coś, więc poprosiłam chłopaka. Zdjęłam opatrunek przemyłam oko woda i teraz najgorsze trzeba je jakoś otworzyć po 15 minutach w końcu sie odważyłam nie było tak źle. Chłopak wyjął konformer nic nie czułam przemyłam go, przemyłam tez gazikiem oko z tej całej wydzieliny i czekało mnie włożenie go spowrotem to juz nie było takie przyjemne bo nie dość ze powieka dolna jest opuchnięta trudno ja odchylić to jeszcze u mnie pojawiło sie łzawienie i nie mogliśmy sobie poradzić ale w końcu sie udało. Maść która dostałam miałam przystawić do jednej z dziurek i ja wycisnąć aczkolwiek jest taka gęsta ze tylko przy dziurce była mała kropka nie wiem czy tylko mi ona nie chce sie rozejść tam . Kolejna noc minęła spokojnie ale dzisiejszy poranek był najgorszy ból straszny nie mogłam otworzyć zdrowego oka a przy tym strasznie zabrudzilm opatrunek tą wydzielina . Nie wiem czy to powinno tak wypływać. Mam jeszcze pytanie do osób wykonujących konformer czy na prawdę jest to bez różnicy jak sie go włoży czy to zwężenie ma byc od strony nosa czy ucha ?? 

Nałęczów usunięcie oka

Zwężenie ma być od strony nosa, a duża część od strony zewnętrznej. Ja pomylilam strony. protetyk zwrócił mi uwagę że źle nosiłam., A to przygotowanie do epi

Re: Nałęczów usunięcie oka


Karolina27:
Zwężenie ma być od strony nosa, a duża część od strony zewnętrznej. Ja pomylilam strony. protetyk zwrócił mi uwagę że źle nosiłam., A to przygotowanie do epi

 

 No właśnie na własną logikę tak założyłam, ale dr Haszcz mówił że to w sumie obojętne byleby nie pionowo ;D

Nałęczów usunięcie oka

Kochani a co ze szwami ?? Bo dziś zauważyłam ze z jednej strony ten szew juz tak jakby odpadł i ledwo sie trzyma ?!?!

Re: Nałęczów usunięcie oka


malenka95:
Kochani a co ze szwami ?? Bo dziś zauważyłam ze z jednej strony ten szew juz tak jakby odpadł i ledwo sie trzyma ?!?!

 

 U mnie jest tak samo mam 2 szwy ktore ledwo sie trzymaja czekam az same odpadna.

Nałęczów usunięcie oka

Najgorzej jak wyjmuje konformer wtedy mnie strasznie drażni to ;// a jak tak samopoczucie po zabiegu ? Wszystko ładnie sie goi ? Ja jade w środę po epiproteze modelującą ;))

Nałęczów usunięcie oka

Na temat zakładania maści przez dziurkę. Po miesiącu takiego zakładania miałam zaczerwienioną plamę na oku w tym miejscu i ból podczas zakładania maści, ale kiedy udałam się do protetyka, dali dobrą radę - podczas zdejmowania konformera nakładać maść na wewnętrzną część konformera i delikatnie rozprowadzać palcem, potem już zakładać konformer. Bardzo pomogło.

A propos kierunku wkładania konformera, wielkiej różnicy nie ma, ale lepiej okrągłym wązkim kącikiem w stronę nosa.

Re: Nałęczów usunięcie oka


malenka95:
Najgorzej jak wyjmuje konformer wtedy mnie strasznie drażni to ;// a jak tak samopoczucie po zabiegu ? Wszystko ładnie sie goi ? Ja jade w środę po epiproteze modelującą ;))

 ja nic nie czuje tylko przy przemywaniu zauważyłem , po zabiegu ok opuchlizna juz zeszła siniaki tez troche powieka jeszcze jest opszczona ale mysle ze z czasem sie polepszy:) strasznie duzo wydzieliny zbiera mi sie pod konformerem musialbym czyscic 4/5 razy dziennie a kazali dwa :/ poza tym spoko. jak tam epi modelujaca ?

 

Nałęczów usunięcie oka

Ja juz po dobraniu epi modelującej . I na prawdę jestem mega zadowolona . Końcowa dopiero w grudniu ale bez problemu moge wytrzymać te pare miesięcy 👍👍