MENU

Forum - randka z jednoocznym, pomozcie :)

randka z jednoocznym, pomozcie :)

randka z jednoocznym, pomozcie :)

Witam wszystkich!

 Jestem tutaj nowa i jestem osoba ktora ma zdrowe oczy. Zalezy mi na chlopaku ktory ma proteze oka, jest niesmialy i duzo czasu zajelo mi umowienie sie z nim.Do spotkania jeszcze nie doszlo, spotkam sie z nim dopiero za dwa tygodnie ale chcialabym sie jakos lepiej przygotowac, i stad moje pytania do osob z proteza, zwlaszcza panow, czego moge sie spodziewac, czego mam raczej unikac a co moglabym zrobic zeby ulatwic mu niektore rzeczy? W temacie jestem kompletnie zielona, a po prostu nie chce go pytac o oko, zeby go nie zawstydzac... Chlopak jest dosyc zamkniety w sobie, czasami stroni od ludzi, wydaje mi sie ze jest otoczony murem ktory wreszcie udalo mi sie troche rozbic...  zalezy mi na nim i chcialabym jaknajlepiej wypasc ehh dodam tylko ze jest po 30tce i proteze nosi przez polowe swojego zycia, w towarzystwie mozna zauwazyc ze po jakims czasie zaczyna sie zle czuc wsrod ludzi, ale nic wiecej nie wiem...

Czy moglibyscie mi doradzic? 

randka z jednoocznym, pomozcie :)

Hej. Ja mam obydwoje oczu, więc nie wiem jak to jest jak ma się protezę, ale nie lubię kiedy ktoś pyta o moje oko, które w moim przypadku jest mniejsze. Wiesz wszystko tak na prawdę zależy od tego jaki jest ten chłopak, więc nikt Ci tu nie da jakieś cudownej rady bo, to nie możliwe. Ja myślę, że najlepiej będzie jak będziesz zachowywać się naturalnie po prostu będziesz sobą. Nie traktuj go jak człowieka specjalnej troski. Przynajmniej ja nie chciałbym być tak traktowany. Trudno doradzić coś sensownego nie znając tego człowieka ani Ciebie. Czy pytać o oko? Moim zdaniem nie. Aczkolwiek nie mam pojęcia czego on by sobie życzył. Bo ja np. nie mówię nigdy nowo poznanej dziewczynie od razu, że nie widzę na oko, a on Ci jak rozumiem przyznał się, że nosi protezę. Myślę, że najlepiej będzie jak wszystko potoczy się naturalnie, a Ty nie dasz mu odczuć, że traktujesz go jakoś inaczej. A na co zwracać uwagę? Nie pytaj się go czy widzi ten mały punkt 500 metrów dalej:P to żart :). Nie wiem czy pomogłem, ale chyba nic więcej nie przychodzi mi do głowy, a przede wszystkim nie chciałbym zaszkodzić:). Po za tym skoro on jest taki zamknięty w sobie to co byś nie zrobiła to jeżeli on sam nie będzie chciał się otworzyć to Ty mu nie pomożesz. Życzę powodzenia:).     

randka z jednoocznym, pomozcie :)

hej! dzieki za odpowiedz :) oczywiscie wiem ze wszystko zalezy od charakteru czlowieka. Wszyscy wiedza ze on nosi proteze, i ja dopiero po dluzszej chwili to zauwazylam, oko czasami zezowalo. Ale... nie wiem czemu i czy to odpowiednie okreslenie: mialo to swoj urok!

Ale np ciekawi mnie jaki jednoocznosc ma wplyw na zdrowe oko? Czy pod koniec dnia nie jest ono tak bardzo przeciazone ze az boli glowa i zwyczajnie czlowiek czuje sie zmeczony?

Jakie sa takie normalne problemy zycia codziennego? 

randka z jednoocznym, pomozcie :)

Po pewnym czasie mózg powinien się przyzwyczaić do jednego oka i nie powinno być takich problemów z przemęczeniem czy bólem głowy. Wszystko też zależy od tego czy to drugie oko jest zdrowe czy też tam jest jakaś wada. Ja nie widzę na jedno oko od urodzenia, więc nigdy nie miałem takich problemów żeby widzące oko było przemęczone.

Jeżeli na drugie oko widzi prawidłowo i już się do tego przyzwyczaił to jakiś większych problemów dnia codziennego nie powinien mieć. Oczywiście ma dużo mniejsze pole widzenia, może nie mieć widzenia przestrzennego. Mi np. się zdarza czegoś nie zauważyć, czasami coś wywrócić, w coś wpaść, źle ocenić odległość. Choć rzadko się to zdarza i nie ma wpływu na moje codzienne życie. A ja nie widzę na jedno oko a na drugie w 30% w okularach:). 

 

randka z jednoocznym, pomozcie :)

Ja jestem po wypadku i nie widze od 7 roku zycia.Dopiero od okolo roku jestem jednooczny i mam proteze.Moja dziewczyna a obecnie narzeczona od zawsze traktowala mnie jak normalnego faceta choc o to nie prosilem,nigdy nie traktowala mnie jako niepelnosprawnego.Nigdy nie chcialem i nie oczekiwalem od niej taryfy ulgowej.Traktuj go tak jak normalnego zdrowego faceta,jesli Ci sie podoba komplementuj go itp.Jesli bedzie chcial nawiazac rozmowe na temat oka,zacznie sam i wtedy jesli bedziesz ciekawa sama delikatnie pociagij temat,ale z wyczuciem,nie rzucaj go tez od razu na gleboka wode bo mlzesz go speszyc.

randka z jednoocznym, pomozcie :)

Szczerze,ten temat jest dla mnie dziwny... :-P