MENU

Forum - Wyłączone oko

Wyłączone oko

Wyłączone oko

Witam Forumowiczów :)

Może ktoś z tu obecnych wie coś na temat "wyłączonego oka"?Takie określenie usłyszałam od Okulistki.Będąc niespełna 2-letnim dzieckiem zostałam dziobnięta w lewe oko przez koguta.Szczęście w nieszczęściu ze zamknęłam powiekę bo byłabym dziś bez oka.Nie wiem czy po tym incydencie z kogutem miałam robione jakieś badania.Faktem jest ze na uszkodzone oko widziałam i widzę bardzo niewyraźnie i w zasadzie przez całe życie używałam oka prawego.Obecnie dobiegając pomału już 50-siątki zaczęłam słabiej widzieć na oko prawe i to zmusiło mnie do wizyty u okulisty.U okulisty usłyszałam że moje lewe oko wyłączyło się i że na to nie ma żadnej rady.Co to oznacza-"wyłączone oko"czy można to jakoś zoperować?

Pozdrawiam Gośka 

Wyłączone oko

Witam Gosiu 'Wyłączone oko" oznacza,że masz w nim bardzo niską ostrość wzroku,czyli masz tzw.niedowidzenie, jeśli masz profil na facebooku to zapraszam Cię do mojej grupy o nazwie "Osoby słabowidzące" Ja mam prawe oko bardzo,bardzo słabe praktycznie posługuję się okiem lewym bo ono jest troszkę lepsze ,przynajmniej mogę nim tekst z bliska przeczytać bo prawym to wcale nie przeczytam.  PozdrawiamUśmiech

Wyłączone oko

byłam teraz w klinice na Słowacji aktywują oko niewidządzące poprzez grę komputerową UVEA MEDIKLINIK dr hlicka na tvn 24 był reportaz

pozdrawiam

Wyłączone oko

Ja jestem jednooczna od urodzenia i od ponad 2 lat mam sprawę w sądzie pracy o takie orzeczenie o niepełnosprawności na moją wrodzoną genetyczną wadę wzroku. Nie można operować takiej zaćmy wrodzonej, naczytałam się literatury na ten temat, zaćmę starczą można tylko operować.

A ktoś jeszcze ma taką genetyczną wadę jednooczności (amblyopię) w Polsce?

Proszę o informację, jeśli ktoś coś wie ;) Bo nadal nie wywalczyłam orzeczenia lekarskiego o tym...

Mój tel. 780 134 217

email: zuzka_20@wp.pl 

 

Re: Wyłączone oko


smilero:

Aktywowanie oka przez grę komputerową? :o Czego to ludzie nie wymyślą. :P

 

 tu chodzi o leczenie zeza, a nie amblyopii jako jednooczność

Wyłączone oko

Centrum leczenia zeza w Krakowie znam

Re: Wyłączone oko


PEEWEE:

byłam teraz w klinice na Słowacji aktywują oko niewidządzące poprzez grę komputerową UVEA MEDIKLINIK dr hlicka na tvn 24 był reportaz

pozdrawiam

 

 Cześć,

Ja również, jak wielu z Was tutaj, mam leniwe oko. Na tablicy Snellena tym wyłączonym widzę jedynie pierwszy rząd. W dzieciństwie wykryto mi tą wadę być może na czas (około 8 roku życia), ale zasłonięcie (obturację) stosowałem nieregularnie, często oszukując. Dziś żałuję -- BARDZO! 

Czy ktoś z Was ma doświadczenia z tą kliniką w leczeniu ambylopii  ("leniwe oko") ? Czy są realne efekty ? Czy warto się tam wybrać ? Czy to tylko sprzedawanie nadziei ?

 

Wyłączone oko

Wybaczcie post pod postem, ale znalazłem polską firmę Start-up, która rzekomo leczy leniwe oko poprzez wirtualną rzeczywistość (VR).

https://remmed.vision/product/

 

Pytanie tylko, czy ktoś z Was z tego korzystał w wieku dorosłym i ma jakiekolwiek doświadczenie, którymi mógłby się podzielić ? 

Re: Wyłączone oko


joannawilgocka:

Ja jestem jednooczna od urodzenia i od ponad 2 lat mam sprawę w sądzie pracy o takie orzeczenie o niepełnosprawności na moją wrodzoną genetyczną wadę wzroku. Nie można operować takiej zaćmy wrodzonej, naczytałam się literatury na ten temat, zaćmę starczą można tylko operować.

A ktoś jeszcze ma taką genetyczną wadę jednooczności (amblyopię) w Polsce?

Proszę o informację, jeśli ktoś coś wie ;) Bo nadal nie wywalczyłam orzeczenia lekarskiego o tym...

Mój tel. 780 134 217

email: zuzka_20@wp.pl 

 

 Też mam amblyopię od urodzenia z niewiadomych przyczyn. widzę jednym okiem, które ma jeszcze na dodatek wadę wzroku ( krótkowzroczność ) i mam orzeczenie o niep. 

 

Re: Wyłączone oko


PEEWEE:

byłam teraz w klinice na Słowacji aktywują oko niewidządzące poprzez grę komputerową UVEA MEDIKLINIK dr hlicka na tvn 24 był reportaz

pozdrawiam

 

 I jak po wizycie coś konkretnego możesz napisać coś więcej dzieki mój email bolek2730@o2.pl